Kiralama Koşulları | Abone Rent a Car - İzmir Havalimanı Araba Kiralama

MENÜLER
HABERLER
BLOGLAR
FİLO KİRALAMA
Kiralama Şartları

* 25 yaşını doldurmuş olmak.

* En az 2 yıllık ehliyet sahibi olmak.

* Geçerli bir K.Kart sahibi olmak.

* Yurt dışı yolcuları Pasaport ve Herhangi bir fatura beyan etmelidir.

* Günlük Km sınırı 220 Km'dir. (KM aşım ücreti 0,25/km dir)


Kiralama Süresi
En az kiralama süresi 24 saatir. Aylık kiralamalarda, en az kiralama süresi 30 gündür. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi almak için bizi arayınız.

Fiyatlara dahil olanlar ve olmayanlar
Araçların bakımı, trafik sigortası, sınırlı km kullanım, havalimanında teslim etme ve alma (Bodrum havalimanı için 100 €,Dalaman havalimanı için 120 € tahsil edilir.) dahil,% 18 KDV (Katma Değer Vergisi) dahil değildir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve rehber istek üzerine temin edilir. Bebek ve çocuk koltuğu, portbagaj günlük 2 € karşılığında kiralanabilir.

Ödeme
Araç kira bedeli ödemesi, kiralama başlangıcında nakit, kredi kartı (MasterCard, Visa, American Express) yada banka havalesi ile yapılabilir. Ayrıca Yurt içi müşterilerimizden kredikartından depozit slibi, Yurt dışı müşterilerimizden ise (Havalimanlarında araç teslimatlarında) kredi kartı slibi veya 150 Euro nakit depozit kira başlangıcında alınır. Kiralama süresinin bitiminde araç kontrollerinden sonra depozit slibi veya 150 Euro iade edilir. 

Sigorta
Araçlarımız tüm hasarlara karşı kaskoludur. Arac Muafiyetli (%2) ya da tam kaskolu kiralanabilir. (Günlük 11 TL).Lastik tamiratları, stepne çalınması sigorta kapsamı dışındadır.Kaza durumunda en geç 48 saat içersinde trafik kaza ve alkol raporlarının ofisimize ulaştırılması, kazada tamamen kusurlu (%100) olunmaması, alkol ve uyuşturucu etkisinde olunmaması,yasal hız limitlerinde kullanılmış olması gerekmektedir. Aksi taktirde sigortalar geçersizdir.Bu durumlarda Kiracı aracın tamirdeki süresini günlük kira bedeli üzerinden ödemekle yükümlüdür. Kullanım hatalarından meydana gelen hasar ve arızalar sigorta kapsamı dışındadır. Aracı ilave bir şoförün kullanabilmesi ancak ehliyet ve kimlik bilgilerinin sözleşmeye kaydıyla mümkündür. Aksi taktirde sigortalar geçersiz olup, Kiracı tüm hasardan sorumlu olur. Aracın çalınması durumunda,araç 45 gün içersinde bulunursa aracın bulunduğu tarihe kadar olan kira bedelini, araç bulunmazsa o günkü kasko değerinin ¼ ini ve 45 günlük kira bedelini Kiracı ödemekle yükümlüdür.

Trafik Cezaları
Trafik cezaları Kiracıya aittir. Araçların trafik veya diğer kurumlar tarafından alıkonulması durumunda bu süre kira süresine dahil edilir.

Teslim ve İade
Merkez Ofisimizin bulunduğu (Adnan Menderes Havalimanı İç ve Dış Hatlar) sınırları içerisinde olması koşulu ile, şoför ve ofisin uygunluğuna bağlı olarak araçların müşteriye teslimi ve müşteriden teslim alınması ücretsizdir.

Ofisimizin bulunmadığı şehir ve semtlerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine mesafelere göre ücret uygulanır. Daha fazla bilgi için bizi arayınız. 

Araçların geriye tesliminde 3 saate kadar olan geçikmelerde, her saat için, sözleşmeye uygulanan kira fiyatının 1/3'ü, 3 saati aşan geçikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır. 

Ücretli Teslim noktalarımız: İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, Antalya Havalimanı, Milas-Bodrum Havalimanı ve Zafer Havalimanı için Drop ücreti alınarak arac teslimi yapılır.